Vybavení

Pozn.: vybavení u následujících akcí je jen orientační, vždy dostanete informace, co si s sebou vzít:)

Jednodenní výprava

Přes rok: (dobré a rozchozené) boty, poloslušné oblečení (procházíme městy, ale i blátem), pláštěnka/pončo, jídlo a pití, peníze (+ rezerva cca 50 Kč), pokrývka hlavy, doklady (tramvajenku, ISIC, občanku – doklad o věku), kopie kartičky pojišťovny (kdyby něco), KPZ, stezky, tužku, papír, toaleťák/papírové kapesníčky

V zimě: Přidat ještě teplé oblečení, doporučujeme termosku s horkým čajem

Mapu a Lékárnu zařizuje organizátor výpravy!

Třídenní výprava

To, co na jednodenní + oblečení na tři dny, více jídla a pití (upřesněno v Trojlístku), karimatka a spacák (pokud se neřekne jinak), baterku!!! (nejlépe čelovku), přezuvky, nůž, hygienické potřeby a ručník.

Nebude-li řečeno jinak, malý batůžek (na výlety) a jídelní pomůcky (ešus, hrnek, lžíce, nožík) si neberte.

Tábor

Na cestu si zabalte do malého batůžku, zbytek narvěte do kufru/sportovní tašky a do batohu.

S sebou si vezměte ještě jídlo a pití na první den, potvrzení od lékaře, bezinfekčnost, kartičku pojišťovny (nebo kopii), očkovací průkaz a rodiče ochotné pomoct s nakládáním zavazadel :)

Celta, karimatka, spacák, malý batůžek, láhev (s pitím), ešus, lžíce, hrneček, nožík, skautský kroj, pláštěnka/pončo (kdo má, tak i na batoh), šusťáková bunda, mikina, kalhoty, kraťasy, trička (s dlouhým i krátkým rukávem), tílka, spodní prádlo, ponožky, tepláková souprava na spaní, plavky, pokrývka hlavy (originalitě se meze nekladou:)), pracovní oblečení, rukavice, kulich (bývá zima:), táborový kostým, šátek, pohorky, tenisky, sandály, holinky, deštník (osvědčil se zejména na cesty ze stanu do jídelny:)), osuška, kapesníky, tašky (třeba na špinavé prádlo), mýdlo, kartáček, pasta, šampon, krém na opalování, hřeben, žínka, toaletní papír (minimálně 2 role!), jelení lůj, prášek na praní, repelent, manikúra, kolíčky šňůra (na prádlo), kartáček (na špinavé tlapky), uzlovačka, KPZ, skautský průkaz, stezky, baterka a náhradní baterie, lakrosky, tenisáky, škrabka (na brambory), utěrka/hadr (přiměřené velikosti a savosti – velmi pravděpodobně bude tábor jeho smrt:)), kapsář (a podobné závěsné úložné prostory), sluneční brýle, blok, tužky, pastelky, zápisník, zpěvník (sešit s tvrdými deskami), papíry, obálky, známky (– dá se koupit na místě)